Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Farbanje jaja  (Pročitano 9108 puta)
Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« poslato: Април 10, 2009, 12:30:26 »

Ove godine hocu da iscrtam jaja voskom pa da ih potom farbam.. Da li moze neko da mi da detaljno uputstvo? Radila sam nesto slicno prosle godine, ali mi se vosak istopio i uopste se nisu videle sare, ... koji vosak, i kako da kuvam jaja?
Sačuvana

xmarksthespot
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #1 poslato: Април 10, 2009, 12:47:44 »

evo par linkova,nadam se da tje neki pomotji...
http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewtopic/p=34819.html
http://www.barkun.hr/index.php/2008031411128/Gastrobar/Prirodno-obojana-jaja.html
http://uradi.com/index.php/uradi-sam-svoj-majstor/farbanje-uskr-njih-jaja-prirodnim-bojama.html
http://www.poslovnazena.biz/stil-zivota/farbanje-jaja-2-306
Sačuvana

May your life be like a toilet paper: long and useful...
http://6impossiblething.blogspot.com/
Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

katarina.cvetuljski@hotmail.com
« Odgovor #2 poslato: Април 10, 2009, 01:52:25 »

Zurim ,pa ni ne pogledah linkove ...ali evo savet od mene kada je vosak u pitanju,tu sam majstor grin
Saram jaja voskom i saraljicom jos od drugog-treceg razreda osnovne skole...i to mi je uvek predstavljalo veliko zadovoljstvo.
Prvo,potrudi se da nadjes pravi pravcati pcelinji vosak,ako imas nekog pcelara u blizini,zamoli  za jedan fini komadic...
Nasarana jaja spustaj u hladnu vodu u kojoj je rastvorena boja....inace ,nista od sare...ako spustis u kljucalu,sav vosak ce ti spasti ili ce sare biti polovicne i  musave dzabe sav trud.
Ja obicno farbam oko 80 jaja...pa posto u  nekoliko tura farbam u istu boju,uvek sacekam da mi se boje ohlade...znaci ofarbam jednu turu zute...pa predjem na crvenu dok se ova hladi ,pa dok se hladi crvena ,farbam zeleno ...i tako u krug grin
Na kraju neke boje pomesam i u njima kuvam jaja koja sam umotala u seckane ljuske od luka...to mi je fantasticno,dobiju se divne sare poput mermera
Eto....srecno Shishka  Ja startujem u ponedeljak sa saranjem

Sačuvana

xmarksthespot
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Април 11, 2009, 02:51:52 »

nisam znala u koju temu da strpam pa evo ovde,na ovom linku imate blesavih slichica sa uskrshnjim motivima,mogu da posluze za transfere i slichne  stvarchice...
http://rapidshare.com/files/220081072/sun.rar.html
Sačuvana

unicorn
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 11, 2009, 10:08:44 »

Zurim ,pa ni ne pogledah linkove ...ali evo savet od mene kada je vosak u pitanju,tu sam majstor grin
Saram jaja voskom i saraljicom jos od drugog-treceg razreda osnovne skole...i to mi je uvek predstavljalo veliko zadovoljstvo.
Prvo,potrudi se da nadjes pravi pravcati pcelinji vosak,ako imas nekog pcelara u blizini,zamoli  za jedan fini komadic...
Nasarana jaja spustaj u hladnu vodu u kojoj je rastvorena boja....inace ,nista od sare...ako spustis u kljucalu,sav vosak ce ti spasti ili ce sare biti polovicne i  musave dzabe sav trud.
Ja obicno farbam oko 80 jaja...pa posto u  nekoliko tura farbam u istu boju,uvek sacekam da mi se boje ohlade...znaci ofarbam jednu turu zute...pa predjem na crvenu dok se ova hladi ,pa dok se hladi crvena ,farbam zeleno ...i tako u krug grin
Na kraju neke boje pomesam i u njima kuvam jaja koja sam umotala u seckane ljuske od luka...to mi je fantasticno,dobiju se divne sare poput mermera
Eto....srecno Shishka  Ja startujem u ponedeljak sa saranjem

Kuku, zeno sta ce vam tolika jaja 
A divim ti se kako stignes sva da ih iscrtas!
Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 13, 2009, 01:18:55 »

Meni i dalje nije jasno.. A kada skuvam jaja? Pre iscrtavnja? Ili ih skuvam pa ih iscrtam voskom pa onda u ohladjenu boju? huh
Sačuvana

xmarksthespot
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #6 poslato: Април 13, 2009, 02:41:57 »

Koliko sam ja skapirala,prvo skuvash,pa sachekash da se ohlade pa iscrtash pa onda ostavish preko notji u frizideru sa sve bojom i malo sirtjeta... probaj sa jednim recimo,da vidish kako izgleda...
Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 13, 2009, 03:36:03 »

Citat
Meni i dalje nije jasno.. A kada skuvam jaja? Pre iscrtavnja? Ili ih skuvam pa ih iscrtam voskom pa onda u ohladjenu boju?
Shishka,sveza, sirova jaja saras,ako zelis sa voskom i saraljicom...zatim ih, na Veliki petak, u otopljenoj boji kuvas.....vosak ce polako da spada,a sara gde je on bio da ostane,i to jasna i bela....Ostatak ljuske ce da poprimi zeljenu boju.
Nakon kuvanja,pamucnom krpicom se odstrane ostaci voska,i drugom nauljenom krpicom se jaja izglancaju radi dodatnog sjaja

edit:nije zgoreg jos jednom da napomenem
Jaja sarana voskom,OBAVEZNO spustas u hladnu vodu,ako spustis u kljucalu,naravno da ce vosak zacas da se istopi i sare se nece videti.
Nije uopste komplikovano kao sto zvuci 
« Poslednja izmena: Април 13, 2009, 03:46:34 Katty » Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 14, 2009, 09:34:02 »

Sada mi je sve jasno!!
Hvala Katty!
U ovome sam ja grešila prošli put, jer sam ( u želji da ih što pre skuvam) jaja strapala u vruću vodu rolleyes
Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Април 14, 2009, 04:49:16 »

Super Shishka,srecno sad
Evo i ja sam uspela vec malo da nasaram,dok mi Miki spava...a tek sam pocela Moja hiljadugodisnja saraljica je definitivno stradala   undecided ,pa sam bila prinudjena da pozajmim jednu koja bas i nije nesto rolleyes ..no sta je tu je...
Mozda ti se svidi neka ideja

...nastavak sledi...sutra  grin

Sačuvana

unicorn
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 14, 2009, 06:03:39 »

Katty, bravo!
Jedva cekam da ih vidim sve!

Koje boje za jaja koristite. Ja se svake godine iznerviram iznova, nijednima nisam zadovoljna..sve mi ispadne ili bledo ili neravnomerno ofarbano 
Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 14, 2009, 06:22:48 »

Hvala Unicorn
Citat
Koje boje za jaja koristite. Ja se svake godine iznerviram iznova, nijednima nisam zadovoljna..sve mi ispadne ili bledo ili neravnomerno ofarbano 
Hmmm...ovo je uobicajen problem...ali ima resenja i za to grin
Ja koristim boje za jaja,ponekad i neku nijansu boje za tkanine,ili samo da pojacam boju....
Uglavnom, koristim minimum trostruko vecu kolicinu boje nego sto pise u uputstvu na kesici...i zadovoljna sam bojama.E,sad...uvek se desi neka specificna ljuska koja ni u tom slucaju ne primi boju isto kao sva ostala jaja u serpi...ali to se ne moze izbeci...
Sačuvana

tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #12 poslato: Април 14, 2009, 07:05:35 »

katty odusevljena sam,odavno nisam videla ovako lepa jaja.mada mi uopste nije jasno kako se ovo radi 
Sačuvana

Dju
Moderator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 14, 2009, 07:57:12 »

Katty, bravo!
Jedva cekam da ih vidim sve!

Uzmes one boje u kesici, one nase najobicnije, samo njihovu propisanu kolicinu boje pomnozis sa 3 ili 4 i bude odlicno  wink  A neravnomerno ofarbano mislim da nema veze sa bojom vec sa ljuskom jajeta  rolleyes
Sačuvana

Nothing ever could contain
the rising of the storm...
Z e N i T
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Април 14, 2009, 07:59:15 »

Katty  shocked kako si ih divno iscrtala   Jedva cekam da vidim kakva ce biti sa bojom  
Ovde su boje ocajne, uvek bledunjave, crvena ni ne postoji  undecided Ali posto je katolicki Uskrs prosao sve je 50%, pa smo danas nakupovali i boja i slicica i cokoladica...To je nasa prednost i za Bozicne praznike  wink
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: