Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Moj uzor u radu sa staklom  (Pročitano 3456 puta)
jukicastar
Počasni član

Van mreže Van mreže

« poslato: Март 17, 2009, 10:10:07 »

Ova je tema baš zanimljiva ...BACILA ME U RAZMIŠLJANJE  ...o tome ,koliko se već družim sa staklom ,kako ,,,gde je sve počelo zašto ......lepo je ponekada stati i setiti se detalja ...
MOJ UZOR...bio je i ostao ,,,ni više ni manje već moj DRAGI ...
oNDA ,,DOK JOŠ NISAM NI POMIŠLJALA  DA ČU JEDNOG DANA BITI SPOSOBNA UZETI BEZ STRAHA STAKLO U RUKU ,,,,znala sam satima sedeti pored njega  koji je neumorno radio na breneru ...staklo bi u trenu menjalo formu ....dodao bi drugu boju tada su se poput neke čarolije pred menom izmenjivele nijanse boji...nešto što je bilo pre trena ČVRSTA MATERIJA  odjednom je postojalo tako mekano ...za oko nježno ...prekrasno ....a opet ....znala sam da koliko god bezopasno delovalo ....pred menom stoji staklo užareno preko 800 stupnjeva ...i  da je ono sve samo ne bezopasno ...Dovoljna je mala nepažnja .....i ožiljak koji opekotina ostavlja potsjećat če te na to zauvek ....No ipak ..i bez obzira na sve nema osobe koja kad vidi breneraša u akciji može da ostane ravnodušna ....još kada se tome pridodaju boje muranskog stakla .....predivno ...oblici koji nestaju ...pa oblici koji nastaju ....da ...satima sam gledala i uživala ....jednostavno zaboraviš na pojam o vremenu ...pretvoriš se u taj plamen i stapaš se  sa staklom ...
Naravno da sam poželela da probam ....i probala sam ....pred menom su nastajale male perlice i ribice koje su više ličile na punoglavce ...no bila sam presretna ...A onda smo jednog dana   napravili korak dalje i kupili peć....
To je bio presudan dan...Za mene bila je to ljubav na prvi pogled ....i ostala ...tehnika fuzije skroz je drugačija od brenera ....opasnost od opekline ne postoji ...koncentracija je potrebna kod sirovog materijala  a pečenje se zatim odvija samo ....i to je bilo to ...i danas je to ...materijal je uvek isti ...al sam se ja za razliku od mog uzora pronašla u drugom načinu izrade ...Zar to nije predivno ...Voljeti se ,,,gajiti zajedničku ljubav prema istome materijalu ...a opet ostati različiti ...svoji ...
A inspiraciju i ideje ...To pronalazim u svakom novom danu u svakom trenu  a najviše tu na ovom foruma među meni dragim ljudima ....kroz razgovor..kroz šalu i zašto da ne .. kroz neki vaš rad ....

Voli Vas Jukica 
« Poslednja izmena: Март 17, 2009, 10:59:51 Nena Katherine » Sačuvana

"U životu ništa nije slučajno - za sve postoji razlog..."
Lunatic
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 18, 2009, 12:08:19 »

PREDIVNA PRICA!!!!!!!!! Raznezila sam se :-)
Sačuvana

La Luna ti observa!
Tamara
Gost
« Odgovor #2 poslato: Март 18, 2009, 02:29:58 »

Bas lepa i topla prica!  smiley
Sačuvana
andjelcic
Počasni član

Van mreže Van mreže

Osmeh je jedina kriva koja sve ispravlja!

sev_6662000@yahoo.com
« Odgovor #3 poslato: Април 06, 2009, 10:45:02 »

Jukice predino! Mnogo mi je drago shto si se tako pronashla :))))) 
Sačuvana

Moja omiljena boja je duga! Osmeh je jedina kriva koja sve ispravlja!
www.andjelcic.in.rs
mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: