Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: beolin  (Pročitano 71289 puta)
tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« poslato: Септембар 23, 2008, 12:47:40 »

većina zna,ali još po koja informacija ne može da škodi.za one koji tek počinju,trebaće  grin
prvo i najbitnije,beolin je jako jeftin,čini mi se manje od 40 din paklica i cena dozvoljava igranje sa njim do mile volje.ima ga u svim bojama,koje nažalost nisu tako intenzivne kad se kad se pomešaju više od tri boje,što znači za rolate nije najsrećnija kombinacija.nije loš za mokume gane tehniku,jer je prilično tvrd.bela je odlična za transfere,provereno  wink na pakovanju piše da se kuva,što vam nikako ne preporučujem,jer se lomi.ja ga pečem na 130 stepeni,20min.
kad ga malo bolje upoznate,uopšte nije tako loš  wink
Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Септембар 23, 2008, 07:12:30 »

Eh, kao da si mi pročitala misli.. Htela sam da te pitam da li beolin može da se peče... kako i koliko grin I dobila sam odgovor i pre nego što sam počela!
I ja mislim da je beli za transfer superiška.. doduše nisam probala, ali sama činjenica da je jeftin omogućava da se malo igramo..
Samo ne znam kako se ponaša pri šmirglanju? Jel isto kao fimo?
Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

katarina.cvetuljski@hotmail.com
« Odgovor #2 poslato: Септембар 23, 2008, 07:50:38 »

Znaci,ipak moze da se pece !?E,pa to je super,jel nece da se lomi kao kuvani  komadi...??? huh
Menja li boju,taj beli?
I da,kako se ponasa pri smirglanju ?
Ja sam brzo odustala od beolina jer sam skuzila da je totalno nepouzdan,onko "baren" i nisam dalje isprobavala...
Sačuvana

beljkas
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

od hobija do smisla zivota

« Odgovor #3 poslato: Септембар 23, 2008, 09:54:43 »

do sad sam sav moj nakit pravila od beolina i ne mislim da je los samo kad mu udjes u fazon! moze dobro da se smirgla.
kad se kuva boja mu malo izblijedi,ali se vrati kad se izlakira.pecenjem boja postane intezivnija i manje su potrebe za smirglanjem! vece komade je svakako bolje peci nego kuvati jer je kuvano krtije. generalno, zadovoljna sam veoma a najbolje su mi se pokazali lentili. FIMO jos nisam probala tako da ne mogu da poredim. toliko od mene!
Sačuvana

Ratnik svjetlosti ima povjerenj u druge,jer- prije svega- ima povjerenja u sebe!!!!
http://beljkasdesign.blogspot.com/
januar
Počasni član

Van mreže Van mreže

kekenjd@hotmail.com blagomeni@yahoo.com
« Odgovor #4 poslato: Септембар 23, 2008, 10:19:59 »

Ja sam moje kuglice kuvala, malo se uplasila sto su boje kao izbledele, ali sve se sredilo lakiranjem. Nista mi nije puklo  huh
Beolin meni licno se svidja, posto je jeftin, pa i ako nesto zabrljas, ne pece te savest... S fimom bi me bome pekla, zbog cene... ne dozvoljava bas greske fimo, sem ako niste nafatirani :044:
Auuuu, zeno, gde nadje beolin po 40 din.?!?
Sačuvana

Prijatelj je neko ko je uz vas i kada bi želeo da bude negde drugde.
joe*
Počasni član

Van mreže Van mreže

joehandmade@hotmail.com joehandmade@yahoo.com
WWW E-mail
« Odgovor #5 poslato: Септембар 23, 2008, 10:45:33 »

kod mene u panchevu je beolin 40din. a kod njih direktno kad kupujesh, izadje te josh manje.
ja sma svaki put pekla, i shmirglala. to su one mindjushice na pochetku, one kockice lentili i valjachitji.
shmirgla se isto kao fimo, a kad se izlakira, boje postanu malo jache.
beli kao malko pozuti, ali tek tek tek. malo malo malo. nije strashno uopshte. [bar se meni tako chini]
a pravila sam neki rolatitj belo plavi pa urolan u spiralu...posle sam sekla, i lepila na jedan komad a kad sam ispekla, bela i plava su se kao malo umeshale, pa sam imala i ljubichastu...
sve u svemu, niej loshe za neke jednostavnije stvari, a poshto se dosta dobro ponasha u kombinaciji sa fimom, moze da se koristi kao osnova za neke kuglice ili medaljone preko kojih se dalje lepe rolati.
Sačuvana
januar
Počasni član

Van mreže Van mreže

kekenjd@hotmail.com blagomeni@yahoo.com
« Odgovor #6 poslato: Септембар 23, 2008, 11:32:30 »

Ijao, sto ne govorite da se jedna Jevrejka moze progurati jeftinije za beolin ?:044:
Pa, da, za neke rolate fensi smensi i nije beolin... kombinacija dve boje ispadne super... s tri, vec je diskutabilno... ovako, kao totalni laik kazem..
Sačuvana

Prijatelj je neko ko je uz vas i kada bi želeo da bude negde drugde.
mima
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #7 poslato: Септембар 23, 2008, 03:28:37 »

haha tamara,znash da sam danas htela da otvorim temu o beolinu  grin
ja volim beolin,jeste fimo "prijateljskiji nastrojen" ali otkada sa beolinom radim sam u rukavicama,nemam ni najmanjih problema.sto se smirglanja tice,cini mi se da se beolin lakse smirgla,ja ga jednm ismirglam najfinijom smirglom,a cesto ga i samo ispoliram i dobar je...
sto se tice boja,meni su boje pre i posle pecenja iste,a kada se izlakira intenzivnije su.sve u svemu dobar je kada se covek navikne,lepe su boje i jaaako je pristupacan...
Sačuvana

www.mishy-jewelry.blogspot.com
Zašto prosto ako može komplikovano?
Mery
Počasni član

Van mreže Van mreže

meri-bluberi@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Септембар 23, 2008, 05:10:26 »

Beli beolin nije bas beo kao fimo, ko sto Tamaris rece nije intenzivan ,zato je skroz dobar za transfere. Da dodam da nije ni mastan kao fimo, a minimum 4 puta jeftiniji. Ja ga koristim za kombinovanje sa fimom. I nedavno sam kupila jako lepu ljubicastu boju kojoj je pakovanje bilo malcice pocepano, tek toliko da se jedva vidi kad se dobro zagledas, pa kad sam ga otvorila i pocela da mesim... undecided ruke su mi otpale i na kraju sam ga u korpu pravo! Probala sam da ga omeksam zagrevanjem na pari ali nije bilo spasa. To mu jedino zameram, jer fimo i kad ostavis dugo otvoren jedva i malcice da se stvrdne, a sa beolinom bas treba voditi racuna.
Sačuvana
tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #9 poslato: Септембар 23, 2008, 06:16:52 »

mery,ja se ne predajem,mesim ga do besvesti i bude ok.probala sam kuvanje,ali ga stvarno nikako ne preporučujem!!!
januarka,ja naručujem direktno od proizvodjača http://www.purpur.co.yu/beolin.html
i šmirglanje je sasvim ok,bar se meni čini.
Sačuvana

kentaurka
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Октобар 24, 2008, 03:51:43 »

Tamaris,koliko te kosta postarina?Na sajmu bilo malo pakovanje 60d.
« Poslednja izmena: Октобар 24, 2008, 03:54:24 kentaurka » Sačuvana
tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #11 poslato: Октобар 24, 2008, 04:50:25 »

oko 200 din je poštarina.danas mi je koleginica donela iz leskovca i plaćala je 40 din pločicu.
Sačuvana

Dana
Gost
« Odgovor #12 poslato: Октобар 24, 2008, 08:47:49 »

Bila sam na sajtu Pur pura i nesto mi nije jasno.Kod pakovanja beolina (skolsko)pise:transportno pakovanje,62 kom. huh
Sačuvana
radica
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #13 poslato: Октобар 25, 2008, 08:35:11 »

Upravo sam bila na sajtu i videla Glinapur - moji mali, pametni djaci su ga doneli iz obliznjeg ducana na cas likovnog...
Masa je odlicna - mnogo je `finija ` od glinamola, veoma lici na `deco-masu` o kojoj sam Vam pricala, a susi se na vazduhu i postaje tvrda i pobeli susenjem.
 Napravila sam mali medaljon u proslu sredu, ostavila sam ga u skoli i javicu Vam sta je bilo sa njim.
Materijal je izuzetno jeftin, a lako se oblikuje.
Prosto ne mogu da verujem da je nesto toliko dobro ujedno pristupacno cenom.
Vidim da pecenjem dobija odlike pravog porcelana, i to me je navelo da ga probam.
Ipak, nije sve savrseno - izgleda da to pecenje moze da se `izvede` samo u posebnim pecima za pecenje keramike i porcelana.
Vredi probati.....ja cu probati prvo susenjem.... ...a posle cu da vidim.. koliko je cvrsto!

Jaaaaakkkoooo lici na Beolin, ....., zato sam i pocela da pisem , .... i tako...
Sačuvana

nina_ns
Global Moderator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Октобар 25, 2008, 09:21:15 »

Bila sam na sajtu Pur pura i nesto mi nije jasno.Kod pakovanja beolina (skolsko)pise:transportno pakovanje,62 kom. huh

Salju koliko god narucis nema ogranicenja, i mala i velika pakovanja, jedino treba izracunati koliko naruciti da bi se isplatilo zbog postarine, inace ja beolin kupujem kod Gizele u NS, po ceni od60din, s tim da cesto nema boje koje mi trebaju. A narucila sam preko nje kilogram belog beolina, kada je stigao bio je tvrd kao kamen i rasipao se. Nazovem Pur-pur i oni mi kazu da posaljem i da ce ga zameniti, tako je i bilo ... Hvala im.
Sačuvana

mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 10   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: