Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: filcanje detalja na kuglici  (Pročitano 20502 puta)
tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #15 poslato: Август 04, 2008, 01:48:52 »

he,he,a ja ti još i odgovaram.ali smo u isto vreme kucale,tako da moja nije otišla  grin
Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« Odgovor #16 poslato: Август 04, 2008, 01:55:24 »

Katty ne bocka dok filcaš, nego pošto filcaš u vodi, ruke odu od sapunice i vode.. barem samnom tako.. ako hoćeš, samo kaži, poslaću ti paklicu filca da probaš wink
Sačuvana

tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #17 poslato: Август 04, 2008, 02:36:59 »

shishka,može da koristi rukavice  wink
Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

katarina.cvetuljski@hotmail.com
« Odgovor #18 poslato: Август 04, 2008, 07:29:30 »

Hvala cure...kad mi budes slala i ostatak,Shishkico,obavezno i malko filca...bas sam dobila zelju da probam...samo da izaberem boje   kiss  kiss
Tamarice...zamisli koliko mi je sivih celija otislo u nepovrat...ej...tri trudnoce....ne cudi se sto sam zaboravna u ovim godinama
Sačuvana

Bily
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Децембар 06, 2008, 04:23:43 »

samo da pitam nesto, ako nije mesto ovde pitanju, verujem da cete me obavesiti.
rec je o iglama za suvo filcanje.
jednu sam dobila od tamaris (posto u SU toga naravno nema), a pre neki dan sam na poklon dobila jos 3 potpuno razlicite.
problem je sto ja sada uocavam da samo sa ovom koju sam dobila od tamaris mogu lepo da filcam...
kod preostalih su veci zrezi, i proredjeniji, i cini mi se kao da cu tupe...

ima li neko moze da mi pomogne i objasni koje su ustvari najbolje igle za suvo filcanje i da li one kao takve imaju neke oznake, brojke... po cemu je moguce da se razlikuju i kupuju.
ako treba stavljam i slike da vidite razlike...

hvala unapred!
 smiley grin
Sačuvana

Suzana
Gost
« Odgovor #20 poslato: Децембар 06, 2008, 04:36:59 »

Svaka od tih iglica ima svoju primjenu, te deblje su dobre kad pravis recimo osnovu neke figure. Sa debljom iglom ces to brze postici, a onda finisiras tanjom iglom. Za detalje su naravno bolje ove tanje igle (bar meni), numerisane su, ali iskreno ja jos uvijek nisam uspjela da ukapiram koji broj je onaj "idealan". Zato sto nije ista numeracija u inostranstvu i kod nas, uglavnom sam igle nabavljala preko Zorice, pa onda ne razmisljam sta porucujem:) Ali par put sam kupovala i kod nas i kad pitam za broj gledaju me belo:)
Sačuvana
Bily
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Децембар 06, 2008, 04:51:22 »

hvala, puno mi znaci ovo objasnjenje!
Sačuvana

Zoa
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

zorana_88@hotmail.com
« Odgovor #22 poslato: Децембар 06, 2008, 05:04:12 »

ja sam kupovala igle samo na jednom mestu (hobby & art) i uvek istu.. nemam pojma koji je broj, ali nije velika. takve iste sam kupovala jedanput ili dvaput tamaris, mozda je to ta koju ti je ona dala... moram da vidim gde jos ima da se kupe (mrzi me da idem u zemun) i kad budem isla sebi da kupim (dok mi ova moje ne pukne), mogu i tebi, ako hoces i ako ti treba.. a nemam toliko iskustva da bih znala da kazem za sta koja sluzi... prave osobe su upravo suzana i zorica!  smiley
Sačuvana

Suzana
Gost
« Odgovor #23 poslato: Децембар 06, 2008, 05:07:45 »

Ima ih i u "Martiju", ja sam dobila jednu sa drskom i meni ta debljina savrseno odgovara za crtanje po filcu. Koliko sam vidjela na sajtu  imaju raznih debljina, sa drskama , bez drski....sustina je i opet u navici, a najgore je to sto se vremenom ipak te igle istupe, pa i oslabe i na kraju puknu usred rada! Tako da taman kad se naviknes na jednu iglu, ostanes bez nje :)
Sačuvana
Zorica
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Децембар 06, 2008, 05:11:02 »

Ja kupujem uvek pakovanje od 9 komada(3 X 3 debljine) e sad ja sam filcala neke podmetace i samo sam sa srednjom mogla da filcam...debela je bila predebela i naj tanja jako tanka i posto su podmetaci ipak dosta tvrdi onda su pucale...evo sad nema tog pakovanja u gradu a posebno da se kupi nema ta srednja debljina pa ludim...od jutros sam polomila 5 igli a nisam supela podmetac da zavsim evil

edit:koliko god izgledale isto i velicina zareza skoro ne primetljiva velika  se razlika primeti  pri radu!
Sačuvana
Bily
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Децембар 06, 2008, 05:28:04 »

ja sam kupovala igle samo na jednom mestu (hobby & art) i uvek istu.. nemam pojma koji je broj, ali nije velika. takve iste sam kupovala jedanput ili dvaput tamaris, mozda je to ta koju ti je ona dala... moram da vidim gde jos ima da se kupe (mrzi me da idem u zemun) i kad budem isla sebi da kupim (dok mi ova moje ne pukne), mogu i tebi, ako hoces i ako ti treba.. a nemam toliko iskustva da bih znala da kazem za sta koja sluzi... prave osobe su upravo suzana i zorica!  smiley

Hvala Zoa.
Puno bi mi znacilo...
Ovu koju sam dobila od Tamaris je dosta tanka, sa jakooo sitnim zarezima... i stvarno je super...
Polako pocinjem da se bojim sa njom da radim, jer mi se cini kao da ce da pukne svaki cas...
Javi mi samo kada ides, da se dogovorimo oko "detalja"  wink  kiss
Sačuvana

Dju
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Децембар 21, 2008, 07:09:53 »

Imala sam jednu iglu za filcanje kupljenu i Gizeli i puce mi malopre  cry A bila sam tako pazljiva  cry  Tek sam krenula da radim sa njom, uradila prugice na jednoj kuglici, i stigla do polovine na drugoj, i ode igla  angry U Gizeli ih vise nema, bila sam u nameri da kupim jos neku da imam u rezervi ali su sve prodali i vise nece ni imati jer se radnja zatvara 31. decembra  cry  Gde u Beogradu mogu da se nadju te igle? Postavila sam pitanje u temi 'Repromaterijal' - svaka informacija je dobrodosla  kiss
Sačuvana

Nothing ever could contain
the rising of the storm...
tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #27 poslato: Децембар 21, 2008, 11:25:15 »

zorana bi trebalo da zna,ona je meni kupovala.
Sačuvana

Zoa
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

zorana_88@hotmail.com
« Odgovor #28 poslato: Децембар 22, 2008, 10:05:49 »

U "Hobby&Art", Hala Pinki, Zemun... Ja nikako da odem tamo, nije mi bas blizu ni usput...
Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« Odgovor #29 poslato: Децембар 23, 2008, 08:33:48 »

Dju, poruči kod Tamare-  www.marti.rs
Čula sam da ima neke sa drškicom- malo su skuplje ali da su kvalitetnije..
Sačuvana

mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: