Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Radovi majstora SFS  (Pročitano 5287 puta)
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« poslato: Август 25, 2008, 08:18:33 »

SFS skracenica znaci "Srpska Fabrika Stakla"...proizvodi ambalazno staklo i ima dugu tradiciju.Najveca vrednost su joj majstori staklari cija se umesnost tesko prevazilazi.Najveci majstori staklarskog zanata rade u pogonu koji proizvodi rucno trgovacko staklo:case,balone,termose itd...I pored teskih uslova rada,ti majstori nadju vremena i za neobavezni egzibicioni rad u retkim trenutcima slobodnog vremena...rezultati njihovih majstorija su zadivljujuci
 Na slikama je jedan mali deo njihovih radova...ribe su radjene tkzv "duvanim staklom" i imao sam prilike da vidim radove velicine 1 metra,ali tada nisam imao prilike da fotografisem....ove figurice su prilicno velike,radjene su pored samih peci i majstori su mogli da koriste i po nekoliko kilograma usijanog stakla odjednom...o nacinu izrade sam odlicno informisan i detaljno cu ih opisati,a posebno izradu riba...za sada uzivajte u fotografijama uz napomenu da ce ih biti jos

Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Август 25, 2008, 09:56:45 »

Prelepo!!
Mene je opčinio labud  :060:
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 12, 2008, 09:51:58 »

Evo jos par staklarskih radova...dobio sam ih samo na slikanje...voleo bih da mogu sve da ih uslikam odjednom,ali moracu ovako,kako mi kada ispadne prilika...i smatram da zasluzuju da budu u ovoj galeriji...

Sačuvana

Danijela
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

danijelajovancic@hotmail.com
WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Октобар 12, 2008, 10:07:09 »

Jako su lepe figurice,ali imam samo jednu zamerku i nadam se da se neces ljutiti 
Kada budes slikao ostatak radova,mislim da bi efekat bio bolji kada bi umesto ovog heklanog stolnjaka podloga bila jednobojni papir,hamer ili neki komad platna,ne zato sto je stolnjak ruzan,vec zato sto se figurice ne vide bas najjasnije.

Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 12, 2008, 10:12:11 »

Ma one gornje slike su radjene u tudjoj kuci...dovoljno mi bilo neprijatno da trazim da ih ljudi izvlace iz vitrine,,,a jos da sam podlogu trazio :044:....ko zna kako bih se proveo ....ova zadnja je na papiru za stampanje,ali su figurice velike,a namerno nisam dodavao jos jedan papir da bih ilustrovao velicinu figurica,koje su mnogo vece od mojih,pa eto...da se vidi razlika...
Sačuvana

jukicastar
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 22, 2009, 02:35:55 »

Za one koji su možda preskočili ovaj link  koji sam već pustila pod drugom temom;majstori su MRAK! http://www.murrina.it/default.asp?content=1,3,0,0,0,La+Murrina,00.html
Sačuvana

"U životu ništa nije slučajno - za sve postoji razlog..."
Tiamat89
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Мај 03, 2011, 12:36:27 »

jako lepe, meni lice na lepe bombone, sve bih pojela. jakojakojako mis ve svidja
Sačuvana

mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: