Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Oslikavanje stakla  (Pročitano 24601 puta)
veverica
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

crazycreature_87@msn.com
« Odgovor #30 poslato: Фебруар 21, 2009, 12:21:35 »

hvala to podize samopouzdanje mojoj mami 
Sačuvana
Fedra
Gost
« Odgovor #31 poslato: Фебруар 21, 2009, 11:05:15 »

Sve je prelepo, a baš me ovo interesuje. :)
Sačuvana
jukicastar
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Фебруар 22, 2009, 12:08:38 »

eto možda nekom zatreba ... http://video.aol.com/video-detail/stari-zanati-slikanje-na-staklu/2510996653
Sačuvana

"U životu ništa nije slučajno - za sve postoji razlog..."
veverica
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

crazycreature_87@msn.com
« Odgovor #33 poslato: Фебруар 22, 2009, 12:46:14 »

dusice draga pa HVALA ovo ce oduseviti mamu 
Sačuvana
jukicastar
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Фебруар 22, 2009, 01:05:55 »

http://current.com/items/89535898/la_sand_art_di_ilana_yahav.htm   eto još neke zanimljivosti  grin
Sačuvana

Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:41:17 »

Ja sam davno radila oslikavanje casa i staklenih satova.Neki delovi su bili i peskirani, ma moze tu svasta nesto da se uradi.
Scary ko je autor onog fantasticnog stocica????????????
Sačuvana
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Фебруар 22, 2009, 11:38:40 »

Ne znam ko je autor onog stocica...naleteo sam na sliku na net-u i postavio sma je ovde jer je kombinacija razlicitih tehnika....kombinacije dve ili vise tehnika su retke....
 Imao sam jos jednu interesantnu stvar vezanu za oslikavanje stakla....izgubio sam je kad mi je stradao stari komp undecided...ali mogu da prepricam...dakle ovako:
 Na ravno staklo se bukvalno prospu boje ali ne preterano i treba da budu guste toliko da ne klize previse...preko boje se posipaju metalni opiljci,metalne kuglice ili bilo sta od metala ali da bude sitnije...a onda se ispod stakla postavi magnet koji se kruzno pokrece...on sa sobom vodi i one metalne kuglice tako da se izrtavaju neverovatni oblici....efekat je strasan....a kuglice se pokupe tako sto se onaj isti magnet prinese sa gornje strane....

Sačuvana

Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Фебруар 22, 2009, 12:00:04 »

Sjajno, cega se sve ljidi sete!
Sačuvana
Fedra
Gost
« Odgovor #38 poslato: Фебруар 22, 2009, 05:43:18 »

Koliko se ja secam,50ml boje za staklo kosta oko 500-600 dinara...cetkice nisu mnogo skupe...a najbolji efekat na slikama na staklu ima kontur pasta,za koju se cetkica ne koristi,nego se direktno istiskuje na staklo...bas ova kontur-pasta je zasluzna za izradu "laznog vitraza"...
 Boje i kontur paste se mogi naci na:http://www.kreativnihobi.com/index.php?page_id=37....i na jos jednom mestu,koga trenutno ne mogu da se setim grin
A ja tek cekam reakcije ukucana kad budu videli da sam pretopio dve chinije od stakla u boji da bih pravio figurice

Imam gomilu nekih staklenih činija, koje su mi donosili za slave, a ne liče ni na šta. Ovo što si napisao je odlična ideja.  cheesy Moraću malo duže da se zadržim na ovoj temi, iako nisam planirala da idem toliko daleko.   wink
Sačuvana
jukicastar
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Фебруар 23, 2009, 08:48:17 »

Vao Scary ovo je ful interesantno ...nisam nikada čula ....Što kaže Donda ...stvarno  se ljudi ma svašta dosete ...
Sačuvana

veverica
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

crazycreature_87@msn.com
« Odgovor #40 poslato: Март 10, 2009, 03:54:20 »

Jaoj Scary tek sada sa videla ono sa metalnim opiljcima..........e pa mogla bih to da probam........samo gde da nabavim metalne opiljke? 
Sačuvana
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Март 10, 2009, 04:54:24 »

Mogu to da budu i parcici magneta....a sto se gvozdja tice,mislim da se mozda mogu upotrebiti kuglice iz kuglicnih lezajeva tj popularno -lagera....ili onaj lancic na kome visi cep za kadu,onaj gumeni...nekakav slican lancic se koristi za noktalice ili grickalice,ne znam kako se jos nazivaju "makazice" za seckanje noktiju....u krajnjem slucaju mogu se koristiti matice srafovske i ima stvarno dovoljno sitnih....M2 ili manji....
 Mislim da masta moze da pronadje jos neka resenja.... grin

Sačuvana

mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: