Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Oslikavanje stakla  (Pročitano 24603 puta)
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« poslato: Јул 23, 2008, 08:58:39 »

Oslikavanjem stakla se dobijaju predivni motivi na flasama,casama i mnogim ravnim povrsinama koje nam ulepsavaju domove.Oslikavanjem stakla se dobija i tkzv "lazni vitraz",koji nije ni prinet pravom,ali jako lepo izgleda.Tema je otvorena za buduce clanove,umetnike slikanja na staklu.

« Poslednja izmena: Јул 25, 2008, 05:28:47 administrator » Sačuvana

Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« Odgovor #1 poslato: Јул 25, 2008, 12:30:24 »

Ovo je fenomenalno!!! I može čovek baš da bude maštovit, pa da recimo od nekih starih nikakvih čaša napravi nešto diiivno.. meni je samo problem što nemam stare, pa se muž uvek začudi kako im se brojno stanje smanjuje, a ja ne smem da kažem za šta sam ih upotrebila  :044:
ali videla sam da ima za 150 din da se kupe divne vaze koje bi bile idalne za oslikavanje... Samo ne znam koliko te boje i pribor košta? huh
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 25, 2008, 05:32:20 »

Koliko se ja secam,50ml boje za staklo kosta oko 500-600 dinara...cetkice nisu mnogo skupe...a najbolji efekat na slikama na staklu ima kontur pasta,za koju se cetkica ne koristi,nego se direktno istiskuje na staklo...bas ova kontur-pasta je zasluzna za izradu "laznog vitraza"...
 Boje i kontur paste se mogi naci na:http://www.kreativnihobi.com/index.php?page_id=37....i na jos jednom mestu,koga trenutno ne mogu da se setim grin
 A ja tek cekam reakcije ukucana kad budu videli da sam pretopio dve chinije od stakla u boji da bih pravio figurice
Sačuvana

tamaris
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #3 poslato: Јул 25, 2008, 06:31:01 »

scary,kako se suši?imam neke marabu valjda,dobila sam ih pre sto godina na poklon,voljna sam da uništim neki komad stakla  grin
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 25, 2008, 06:54:22 »

E pa da...marabu boje su te kojih nisam mogao da se setim...a ima ih koje se peku i koje se sushe prirodnim putem...mislim da se bas te marabu peku....a staklice...ne stedi cool wink
Sačuvana

saba
Redovan član
**

Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 25, 2008, 08:42:59 »

Kad smo vec kod staklenih casa i vaza, u Paracinu imate staklaru (koja proizvodi sve to) i njihovu prodavnicu skoro u samom centru grada, i tu mozete vrlo jeftino naci mnoge staklene ''ciste'' neoslikane i bez drugih slicica ili detalja i piksle i case i vaze i tanjirice i..... ma ima svega i svacega. Mozda SKARY malo proseta do radnje malo uslika proizvode (ako mu dozvole) i napise cene.
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 26, 2008, 05:39:46 »

Nije problem da SKERI obidje i slika staklarski diskont,vec sam imao ideju da to uradim,dozvolice mi slikanje sigurno.Inace,svratim tamo kad sam u prolazu,ima prelepih stvari:vaza,pehara,kompleta za zestoka pica...ali samo dok traju zalihe jer pouzdano znam da su pogoni koji su to radili zatvoreni.Obicnih casa bez ikakvih motiva ima na tone i imaju najbolju cenu u odnosu na bilo koju prodavnicu.
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 27, 2008, 07:18:40 »

Stocic od stakla izradjen raznim tehnikama:fuzija,oslikavanje,obrada ravne ploce brusenjem kao kod vitraza....meni je prelep,ali mi je njegova cvrstoca jako sumnjiva

Sačuvana

Katty
Počasni član

Van mreže Van mreže

katarina.cvetuljski@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Јул 28, 2008, 07:34:32 »

Stocic je divan,ali :eusa_naughty:za moj ambijent..bar dok deca ne porastu.Sto se tice oslikavanja,i ja sam planirala neku ciniju za voce das redim sebii,nego ,Scary,ja mislim da bi najbolja kombinacija bila,ta boja iz tube,mislim da izvucem konture,pa da unutrasnjost obojim cetkicom i nekom finom marabu bojom... wink!?
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 28, 2008, 04:40:36 »

Katty,naravno da ces kontur pastom izvlaciti konture,zato se i zove kontur pasta :cool:Stvar licnog umeca je to da li ce se u opisanoj konturi poznavati pokret cetkice ili ne....nekada je zadivljujuc efekat kada se bas poznaje,a nekada bi bilo idealno kad se pokreti cetkice ne bi poznavali wink
 Imao sam prilike da upoznam zenu koja je radila u fabrici stakla na dekoraciji,radila je s bojama koje je samo fabrika uvozila i nije bilo moguce naci ih na trzistu...dok smo pili kafu,divanili grin,pokazivala mi je svoje radove,koji su inace neverovatni...kod jednog rada,casa s slikama nekog egzoticnog cveca,moj izraz lica joj je verovatno rekao da sam u neverici pa mi je otkrila tajnu:savila je sliku tog cveca u valjak pa je ubacila u casu...trebalo je samo kontur pastom izcrtati linije da bi se dobila idealna skica predivnih cvetova....posle toga je sve decija igra-bojenje listova i cvetova cool
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 29, 2008, 06:38:11 »

Lampe jesu haos...one i vitraz su najskuplji radovi sto se stakla tice,ali su i najlepsi
Sačuvana

Lunatic
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Новембар 10, 2008, 11:18:01 »

Evo jedan sajt na kom sam ja za svoje oslikano staklo registrovana vec nekoliko godina
www.glassartists.org
Ali ovo je najmanje za oslikavanje stakla vec za sve u vezi sa staklom. Mozda je trebalo otvoriti novu temu za linkove. Neka Scary kao moderator odluci.
Do moje galerije se moze stici ili ukucavanjem "jelena' u search ili "luna078"
Sačuvana

La Luna ti observa!
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Новембар 10, 2008, 05:39:48 »

Ja cu ovo sigurno pogledati ...a za temu "linkovi" ,kao i za svaku novu koja se ne bavi nasim radovima,odlucujemo grupno na urednickom kutku...ja bih voleo da se postavi takva tema...
Sačuvana

Lunatic
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Новембар 10, 2008, 10:36:47 »

Videces Scary tamo sigurno ima puno radova koji bi tebi bili interesantni!
Sačuvana

La Luna ti observa!
pepeljuga21veka
Gost
« Odgovor #14 poslato: Децембар 03, 2008, 03:00:06 »

Stocic od stakla izradjen raznim tehnikama:fuzija,oslikavanje,obrada ravne ploce brusenjem kao kod vitraza....meni je prelep,ali mi je njegova cvrstoca jako sumnjiva

Gledajuci neke radove, prosto ne znam od kud ljudima takve lepe ideje, stocic je prelep meni se svidja ali ne znam od cega je postolje?samo nemoj da mi kazes da je i on od stakla
Sačuvana
mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: