Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Fuzija Stakla  (Pročitano 11087 puta)
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« poslato: Јул 23, 2008, 08:20:14 »

Tehnika termicke obrade stakla kojom se staklo dovodi u delimicno tecno stanje i tom prilikom se oblikuje u zeljeni predmet,naziva se fuzija stakla.U industriji se termicka obrada stakla obavlja u velikim pecima,dok se u kucnim uslovima koristi elektricna pec,gasni ili butanski brener i dosta retko,pec na cvrsto gorivo.Temperatura na kojoj se staklo zanatski ili umetnicki obradjuje se krece od 700-1200 C,zavisno od toga kakav je predmet koji se izradjuje.
 Od stakla se izradjuju mnogobrojni dekorativni i upotrebni predmeti,prakticno ne postoji oblast nasih zivota gde staklo nije zastupljeno.Ekran u koji gledate dok citate ovo je od  :rolleyes:Najpoznatije staklo za izradu umetnickih predmeta i  nakita je "Murano staklo" iz istoimene oblasti u Italiji blizu Venecije.Njegov kvalitet i karakteristike su mnogi pokusali da kopiraju s vrlo malo uspeha,a svi se slazu da je njegova tajna u tradicionalnoj izradi koja datira iz starih vremena.
 Nadam se da ce svi oni koji posete ove stranice biti odusevljeni predmetima od stakla rucne izrade tj.da ce osetiti bar deo mog odusevljenja koje sam doziveo na pocetku mog bavljenja staklom.Fuzija stakla je moja "specijalnost"tako da ce za sada ta oblast biti bogato interpretirana  cool
 Prilazem za pocetak par slika kao uvod u sve ono o cemu ce biti reci u ovoj temi...

« Poslednja izmena: Јул 25, 2008, 04:04:22 administrator » Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 23, 2008, 08:22:46 »

Slatke stvari grin

« Poslednja izmena: Јул 25, 2008, 04:05:35 administrator » Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 23, 2008, 08:23:57 »

radionicki kutak cool

« Poslednja izmena: Јул 25, 2008, 04:07:05 administrator » Sačuvana

Suzana
Gost
« Odgovor #3 poslato: Јул 25, 2008, 11:47:55 »

Jedno vreme sam ovakve stvarcice skupljala,sto je olaksalo mojoj deci resavanje problema zvanog "mamin rodjendan". Obozavam staklo ,ne verujem da cu se ikada time baviti,ali bih stvarno volela da nam u slici i reci malo docaras sam proces proizvodnje.
Sačuvana
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 25, 2008, 02:41:26 »

Naravno da hocu...samo da nadjem "zrtvu"da dezura s aparatom dok ja radim :044: :044:
Sačuvana

Igorius
Počasni član

Van mreže Van mreže

igorius76@yahoo.com
« Odgovor #5 poslato: Јул 25, 2008, 10:50:37 »

Svaka čast mora da zahteva priličnu dozu strpljenja
Hteo sam da pitam kako bojiš staklo huh
Sačuvana
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 26, 2008, 05:09:40 »

Da,treba strpljenja...pogotovu kad predmet dodje do samog finisa,pa onda prsne.Tesko je nekad poceti nesto dalje i ponasati se kao da se nista nije desilo :1036:
 Staklo je vec u boji,ne bojim ga ja,prilazem sliku...moje staklo ne izgleda bas ovako,a slike cu postaviti u "moja radionica" gde ce se videti kako i cime radim... cool

Sačuvana

Nena Katherine
Gost
« Odgovor #7 poslato: Јул 30, 2008, 09:15:19 »

Jaaao Jelena bi odlepila. Ona obozava fuziju. Trenutno joj je komp ili net u kvaru, jos nije ustanovljeno, pa se nadam da ce nam se pridruziti.
Svidja mi se krajnji rezultat i volele bih jednom da probam da radim.
Sačuvana
radica
Počasni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #8 poslato: Август 04, 2008, 10:20:53 »

, ovo je za mene previse ... i prelepo....al` ipak previse i da pokusam.
Prepusticu se posmatranju,  !
Sačuvana

Lunatic
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Август 05, 2008, 10:08:05 »

Jelena je odmah odlepila!!!! Ja sam se raspitivala po Beogradu da li bih mogla negde da ucim fuziju i nazalost nisam nasla nikakakv kontakt  :embarrassed:Mozda bi Scary mogao da pomogne? Znam samo da su se u poslednjih nekoliko godina skoro sve one divne male radioncie koje su se bavile duvanjem i fuzijom pozatvarale :-(
Sačuvana

La Luna ti observa!
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Август 05, 2008, 12:37:55 »

Mogu da pomognem....i rado cu pomoci...duvanje stakla nisam probao,ali pitanje vremena cool...sve je manje ljudi koji se ovim bave kod nas...ne znam ni jednu staklarsku radionicu,osim onih koje se bave vitrazom...sto se tice rada s brenerom....tu sam
Sačuvana

Lunatic
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Август 05, 2008, 12:59:36 »

E znaci skoro se nisam ovako obradovala!!! Hvala unapred!!! Dogovoricemo se za nesto!
Sačuvana

La Luna ti observa!
casni_jogurt
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јун 08, 2011, 12:21:41 »

pozdrav
vidim da je ova tema prilicno zastarela, ali posto je moja potraga za duvacima stakla bila neuspesna nemam bas izbora osim da vam pisem i nadam se da ce neko biti u mogucnosti da mi pomogne.
dakle, zanima me da li je neko u mogucnosti da mi napravi staklenu casu, po mom nacrtu, koliko bi to kostalo i kako bih mogla da preuzmem, posto zivim u novom sadu. veoma mi je vazno, jer je u pitanju neobican poklon, uz koji ide posebna prica i bilo bi jako lepo kada bi neko mogao da mi pomogne da ostvarim zamisao ili bar da me uputi na nekoga ko moze da mi pomogne.
hvala unapred
Sačuvana
mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: