Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kupujem masinu za sivenje !  (Pročitano 10712 puta)
Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« poslato: Јануар 05, 2010, 05:29:19 »

Da li je neko ima ili zna nekog ko je ima? Kakva je , ima li smisla kupiti je? Meni treba da nekad nesto malo sasijem.

« Poslednja izmena: Мај 18, 2010, 03:06:40 Donda » Sačuvana
dokona domaćica
Aktivni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #1 poslato: Јануар 05, 2010, 09:40:12 »

Šijem po malo, a zanat sam krala od vrsne majstorice (koju neću dostići ni da se triput rodim...), koja me je posavetovala da ne kupujem  sličnu mini-novotariju, jer je slaba i, mada može sasvim lepo da šije obično pamučno platno ravnim osnovnim štepovima, nema snagu za bilo koji drugi materijal, ni tanji ni deblji. Iako se čini da bi bila odlična za osnovne stvari, obično u životu vrlo brzo počnemo da tražimo nešto više, pogotovo ako bi radila neki mašinski vez koji često koristimo da dekorišemo platno, tako da ti ponavljam njen savet. Obična portabl šivaća mašina je sasvim ok, ima svoju kutiju tako da ju je lako spakovati u neki mali budžak, cena joj nije više od 12-ak hiljada (sitnica rolleyes), a njom možeš šiti SVE što možeš poneti ispod kaputa ili na krevetu/stolu/itd. Mislim da ti neko iz inostranstva može doneti polovnu očuvanu za manje para - moja je takva.
Jel pomaže?
« Poslednja izmena: Јануар 05, 2010, 11:42:11 dokona domaćica » Sačuvana

manjica
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 05, 2010, 11:33:56 »

Ove masine sam vidjala samo na slici i po katalozima.Meni licno izgledaju jako slabo, kao igracka.Zavisi sta je to malo sto bi ti sila grin
Bolje je da odmah uzmes kao sto rece dokona domacica,neku obicnu portabl masinu. smiley
Sačuvana
bebaca
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 06, 2010, 12:12:14 »

Posto se sa masinom druzim vise od 30 god, dacu sebi za pravo da ti kazem ne uzimaj. Ako te interesuju dobre polovne masine, mogu ti preporuciti radnju. Ja sam tamo uzela pre 3 god ( rezervnu), i jako sam zadovoljna, a covek daje i garanciju.
Sačuvana

Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 06, 2010, 10:08:21 »

Hvala vam devojke! Nekada davno sam imala staru noznu Singericu, fenomenalnu, pravi antikvitet.Na njoj sam bez problema sila sve zivo.Naravno mogla je samo napred - nazad, bez ikakvih caka i cakica.Tada sam shila lutke i jos stosta sto mi padne napamet.E onda sam je prodala jer smo morali da se odselimo u manji stan. cry Kupila sam pravu krojacku Singericu i nju koristila jos koju godinu, a onda na nagovor mog oca i nju prodala, jer je nisam uopste vise koristila.Sad se bas kajem i kapiram koliko je to bio glup potez.Sada me opet vuce da nesto ponekad sasijem - htela bih malo filc, neki neseser, tasnu i sl.Da, verovatno ste u pravu za ovu mini masinu da je previse slaba, verovatno ne bih mogla da uguram filc pod nju.Ucinila mi se prakticna zbog velicine.Cena je smesna, oko 2500din.Ali mozda bolje uzeti nesto jace. 
Sačuvana
aca
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јануар 07, 2010, 07:37:19 »

Ja jos uvek imam  staru Singericu mada je ne koristim, odavno sam prestala da sijem,..imala sam i Bagatovu Ruzu kupili smo je novu ali se pokvarila  cry popravljali smo  je 2-3 puta ali bezuspesno,.. huh
.tako da
mislim da ti je najbolje da kupis polovnu kao sto ti predlaze bebaca
Sačuvana

Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јануар 08, 2010, 10:27:43 »

Hocu Acika.Jos jedna stvar me interesuje - da li se moze endlati na klasicnim masinama za sivenje? Jer htela bih ponekad neku ivicu ili aplikaciju da izendlam.Znam da postoje posebne endlerice, ali to mi je bzvz da kupujem, ne treba mi bas profi oprema.Zaova me ubedjuje da je endlanje na kalasicnim masinama neozbiljno i bezveze??? huh
Sačuvana
bebaca
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 08, 2010, 10:39:16 »

Na obicnim masinama imas samo cik.cak opciju. Nije lose za neke stvari ali nije ni idealno. Sto se endlerice tice postoji vise vrsta, odnosno sa koliko konaca radi. Najbolja je sa 5 i one su bas skupe. Ja imam kinesku koja radi sa 4 konca i nije losa. Ali svakako se ne isplati uzimati je da bi se samo povremene nesto uradilo. Sve zavisi za sta ti treba i koliko cesto  kiss
Sačuvana

dokona domaćica
Aktivni član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #8 poslato: Јануар 08, 2010, 12:36:11 »

Kad hoću dobijem finije obrađenu ivicu nekog komada platna koji treba da se vidi, koristim gušći cik-cak bod ili jednostavnu verziju veza u vidu talasa, mrežice i sl kakav ima gotovo svaka električna mašina za šivenje, tako da mi u suštini i nije potrebna overlok mašina. Inače, zaista jeste skupo ulagati u overlok mašinu samo radi povremenog zadovoljstva. Mada kad bih imala mogućnosti, okom ne bih trepnula, kupila bih i takvu, makar i samo radi povremenog uživanja. Kod mene je slučaj da sve što imam maksimalno želim da koristim, naravno u okviru veštine, iako nije bog zna kakva. Nikad ne znaš za šta ti može zatrebati, i kakvu veliku ideju možeš realizovati  grin
p.s.
Nisam sigurna da li jeftinija overlok može da šije uobičajene štepove, znam da neke mogu, ali koliko su nam dostupne... Tako da je moje mišljenje prilično kontradiktorno i nemoj se oslanjati na njega 
Sačuvana

Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 08, 2010, 03:42:01 »

Meni treba ono opsivanje kao kad se rupice opsivaju, znaci ako hocu da ubacim neku aplikaciju u drugoj boji ili materijalu ja bih htela da ga tako gusto opsijem.E sad recite vi meni jel to endlanje, saten bod, gusti cik cak ili nesto 5-o ? rolleyes huh
Sačuvana
bebaca
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 08, 2010, 03:53:45 »

To mozes i gustim cikc-akom, ja sam tako radila i odlicno izgleda. A ako masina ima i vez, da se jos sto sta iskombinovati.
Sačuvana

manjica
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 08, 2010, 05:01:27 »

Tako gusto mozes da opsijes samo gustim cik-cak bodom.Za nasivanje aplikacija se i koristi taj cik-cak bod kao za rupice.Ove masine koje se koriste za opsivanje(endlanje) se mogu koristiti i za sivenje rastegljivih pletenih materijala, a za nasivanje aplikacija ne mogu, jer imaju noz koji sece ivicu materijala.
Pogledaj na ovom sajtu http://www.vihor-trade.com/
http://www.vihor-trade.com/poslato/velike_slike/_bernette-55_nova_1240776864.jpg Ovu koristim kao obicnu masinu, za rupice, nasivanje aplikacija i sl.
http://www.vihor-trade.com/poslato/velike_slike/bernina-700d_1236714259.jpg, ova mi je za opsivanje i za rastegljive materijala.
Sa obe sam zadovoljna.

Sačuvana
Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јануар 08, 2010, 08:19:06 »

Hvala vam, devojke, super ste! 
Manjice devojcice pa ti si profesionalac bjeee! 
Sačuvana
manjica
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јануар 08, 2010, 09:55:13 »

Donda, 
Sačuvana
Donda
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Мај 18, 2010, 03:09:36 »

Odustala od male i evo sada trazim jednu ozbiljnu polovnu masinu! Ima li je ko, a da mu skuplja prasinu? Legla bi mi neka Bagatova Danica ili neka slicna, metalna (da ima cik cak, minimum).Bitno je i da je portabl,da je bila mazena i pazena i da je u ispravnom stanju.Mozete mi pisati i na pp!  

p.s.Treba mi za deblje materijale!!! Ruza step i slicne nezne masine otpadaju!  wink
« Poslednja izmena: Мај 18, 2010, 03:14:45 Donda » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na: