Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nešto o fimu...  (Pročitano 12161 puta)
Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

monadikos.jewelry@hotmail.com
« poslato: Јул 23, 2008, 10:46:58 »

Pa ovako... Meni je zapao uvod o Fimu  smiley
Pa da.. Samo da vam odmah kažem da je to jedna velika zaraza.. Ko ne želi da bude zaražen, neka brzo ode sa ovog podforuma  smiley
Prvo da kažem nešto o Fimu..
Fimo je polimerna glina, koja ima stvarno fantastične mogućnosti oblikovanja, kao i veliku dostupnost u bojama pa čini vaše ruke još slobodnije u kreativnosti. Od ove polimerne gline možete da pravite nakit ( kao ja recimo) ili razne figurice, detalje, dekoracije... No, doćićemo i na to..Fimo se nakon oblikovanja peče na 110C oko 30 min, a posle može da se šmirgla, polira, lakira ili šta god se poželi  smiley
Prvo da pokažemo kako uopšte izgleda Fimo, za one koji ne znaju, a žele da ga kupe...

da, da.. to je san svakog Fimo-fana, jedna ovako puna paleta paklica fima :)Inače ova jedna paklica ima 56g ( zašto baš 56g, nemam pojma grin ) ali ajde... Unutar paklice masa je vec podeljena na 8 jednakih režnjeva, što vam čini korišćenje lakšim, jer možete preciznije da napravite recimo dve kuglice iste veličine...

Što se boja tiče..  pa recimo da ih ima raznih ( nisam sigurna ni da sam ja upućena u sve vrste)... Kao prvo moramo Fimo da podelimo na dve veće vrste a to su FImo classic i Fimo soft.. Ja inače lično više preferiram Fimo soft, mada znam velike fimo majstore koji su naklonjeniji  classicu.. ali to je individualno. Fimo soft je meksi, pa samim tim za neke stvari lakši da se rade, a za neke je teži...
E sad boje.. Od onih osnovnih koje postoje, možete naći još i efektne, sa šljokicama, metalic, transparentne,fluorescentne, imitacije kamena ( mermera).. To je ono što ja znam.. Ako ima još nešto neka me neko dopuni...
Eto.. Baš možete da date mašti na volju... A evo nekih primera šta se sve pravi od Fima...
jedna Fimo ovčica  grin

da li je neko gladan?  :o

Fimo perle...

I jedna lepa ogrlica autorke ( Desiree McCrorey)...

Poenta je da možete sa Fimom šta god vam srce poželi.. Toliko je tehnika i mogućnosti.. Samo vam još ideja fali i na posao  kiss

« Poslednja izmena: Јул 23, 2008, 04:22:45 Shishka » Sačuvana

kentaurka
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 29, 2008, 04:38:42 »

Od mene necete cuti nista novo-samo cu reci da je Shishkin nakit fenomenalan.Jos uvek se razmisljam da li uopste da se usudim da nesto zapocnem kada vidim ove divne radove nasih profesionalki  smiley.A i malo mi frka sa tim pecenjem... huh
Sačuvana
Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 29, 2008, 07:29:32 »

kentaurka, ako imaš neki problem ili pitanje u vezi fima, pečenja, početka ili slično, slobodno otvori novu temu, rado ćemo ti podeliti neki savet  kiss

hvala što me hvališ  cheesy
Sačuvana

SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јул 30, 2008, 05:38:55 »

Kentaurko,lose razmisljas...ja licno sam ubedjen da bi bar polovina forumasha odavde selo u prvi autobus i doslo da ti odrzi kurs,a o pomoci ovde da i ne govorim...to sto neko "razbija" s radovima bi trebalo samo da ti bude motivacija da krenes i budes sve bolja...Ako ti Shishka bude mentor daleko ces dogurati
 Sta bih ja trebao da radim kad vidim "swarovski"....da padnem u ochaj???...e pa..."Netje da moze Pantitju"!!

Sačuvana

Suzana
Gost
« Odgovor #4 poslato: Јул 30, 2008, 08:46:28 »

Strasni, drzi se ti svoje ladje, pa cemo svi uskoro da kazemo - ma koji Svarovski, cek' da vidis naseg Skerija!!! Kentaurka, na vidnom mestu u stanu lepo okaci p(R)oster na kome pise "svakog dana u svakom pogledu ..itd", fimo u ruke, Shishkine instrukcije pred sebe i kreni!
Sačuvana
kentaurka
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 31, 2008, 01:12:52 »

Ljudi,divni ste   smiley,hvala Vam na podstreku wink
Sačuvana
Shishka
Administrator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 31, 2008, 01:14:29 »

I? Jel počinjemo?  grin
Sačuvana

milevaindia
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Мај 03, 2009, 10:08:12 »

sad sam detaljno prochitala o fimu tj. nachinu na koji se koristi...  shishka bi trebala biti edukator..da otvori neku shkolu..ili sl.svaka chast....
pa sigurno vredi probati...ali i ja se slazem sa kentaurkom da posle ovih majstorija, tachno choveka bude sram da sad on tu neshto petlja.... ali ipak ste je lepo razuverili, pa da ne ponavljam prichu i da ne zamaram ostale.....
i dalje zaista najbolji forum koji sam posetila....
Sačuvana

Juca
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 07, 2009, 12:04:01 »

Ovo je divnooooooooo.... imala sam jedan brosic, mali misic, i uvek se pitala od cega je napravljen..kad' ono..evo ga odgovor ovde...kako je divna ona ovcica   a ioni kolacici...samo magnet nazad zalepiti i divna kolekcija magneta  

« Poslednja izmena: Јул 07, 2009, 01:28:25 Juca » Sačuvana
nensy
U prolazu
*

Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 18, 2011, 03:09:03 »

Da li moze neko da mi kaze kako se stampa,crta ili sta vec neka slicica na glini?
Sačuvana
SCARY
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 19, 2011, 06:25:54 »

http://mojrucnirad.com/forum/index.php?topic=289.0   

Obavezno javi kako je ispalo wink
Sačuvana

mojrucnirad.com

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj