Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rad sa zumbom.  (Pročitano 4905 puta)
ema
Gost
« poslato: Јун 26, 2009, 11:56:00 »

Volela bih kada bi neko napisao nesto o radu sa zumbom i polimerskom glinom. Nije mi jasno kako se moze nesto uraditi sa zumbom?Napraviti neki oblik itd. huh
Zanima me da li postoji neka posebna zumba za to,ili neko koristi zumbu za busenje rupica za kaiseve itd...
Ako sam promasila mesto za temu,izvinite...ali me bas zanima rad sa tim.
Sačuvana
Danijela
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

danijelajovancic@hotmail.com
WWW E-mail
« Odgovor #1 poslato: Јун 27, 2009, 08:53:24 »

Verovatno misliš na bušače,jer spominješ oblike...To su ustvari oni bušači za papir i ima ih sa raznim motivima,leptir,sunce,cvetići,pahulje,irvasi...
Ja sam onako eksperimentalno probala,pošto imam bušač sa motivom pahulje i to ide...
Rastanjila sam glinu na tanko,vrlo tanko,posula malo tlaka i prstima razvukla (sa obe strane) a zatim sve ide kao kada sečeš motive od papira...
Ja sam napravila mindjusice,jes malo glina promenila boju jer se prepekla... sramotame

Sačuvana

Mery
Počasni član

Van mreže Van mreže

meri-bluberi@hotmail.com
« Odgovor #2 poslato: Јун 27, 2009, 10:55:10 »

Bas tako...koristi se busac za papir...i glina se jaaaako tanko razvuce....dobijeni oblici mogu da se lepe na vec spremljene prele...s obzirom da su jako tanki ne mogu da opstanu  sami grin ....imam neke zvezdice i kisobrancice, kad uslikam pokazacu .... cool
Nije nista komplikovano a moze dati vrlo lep efekat !
Sačuvana
ema
Gost
« Odgovor #3 poslato: Јун 27, 2009, 06:07:58 »

Da,da...jao devojke pa svaka vam cast,sad mi je jasnije sve u vezi pravljenja sa tim. :kiss:A gde ima da se kupi ta spravica? huh huh :huh:I kolika je cena odprilike?I te oblike razlicite itd,jer se dobijaju kad se kupi ta sprava ili sve mora odvojeno da se kupuje....pahuljice su prelepo ispale.svaka cast. shocked shocked :shocked:Jedva cekam i ja da kupim i da probam. 
Sačuvana
Danijela
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #4 poslato: Јун 27, 2009, 06:42:28 »

Ovaj bušač kojim sam pravila pahulje je mapedov,onako je veci i masivan i malo skuplji...bio je cini mi se oko 500-600 dinara preprošle godine u knjižari kod mene u kraju.
Imaš onih manjih za manje parice u Kontalu - pogledaj i zovi ih da ti kažu tačnu cenu i raspitaj se oko plaćanja...
http://www.kontal.co.rs/folia/busaci.html
Sačuvana

Mery
Počasni član

Van mreže Van mreže

meri-bluberi@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Јун 27, 2009, 06:46:22 »

U knjižarama, Rodi, Merkatoru...cena je od oko 250 dinara za manje +++ i zavisi od velicine...to moraš videti sama... grin
Evo kako to izgleda sa motivom nekog sunašca...ili šta li je ovo već... cool

Sačuvana
ema
Gost
« Odgovor #6 poslato: Јун 27, 2009, 07:40:03 »

Extra extra extra....bila sam na sajtu i videla,ima divnih oblika. ...cena im je nekih 420 din. ima katalog da se preuzme...Moram videti da li salju postom (posto nisam iz Beograda)..ako ne saljem drugaricu da mi kupi.  ljudi hvala vam na pomoci.  cheesy
Sačuvana
*Perlica*
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 27, 2009, 10:41:43 »

Aaaaaaaaaaa ocu i ja,..kako mi se svidjaju ovi busaci znaci ima ih i u knjizarama...ili ne?
Sačuvana

nina_ns
Global Moderator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јун 28, 2009, 12:52:56 »

Kada se spomene zumba, ja lično imam sasvim drugačije asocijacije, naime ja uvek razmišljam o sekačima koji imaju federčić i polugicu za lakše nistiskivanje mase/testa.
Imam ih nekoliko i lično ih obožavam! Pogodni su za pravljenje oblika od mase, ali isto tako i  za pravljenje rupica u oblicima u istoj.
Oni izgledaju od prilike ovako

Postoje i oni koji su obogaćeni teksturom, tako da se iz jednog poteza može napraviti list sa sve žilicama

Ima ih u raznim veličinama od mikro do maxi

Sačuvana

ema
Gost
« Odgovor #9 poslato: Јун 28, 2009, 01:24:36 »

Perlice nemam pojma da li ih ima u knjizarama ali znam da ih ima u Kontalu pa ih zovem u ponedeljak da vidim da li salju postom mozda. :) javicu sta sam uradila.
Sačuvana
Danijela
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #10 poslato: Јун 28, 2009, 09:33:25 »

Nina,jos samo da mi kazes gde se mogu kupiti ove skalamerijice  ja to ne videh kod nas,a mozda nisam ni gledala gde treba  sramotame
Sačuvana

Dana
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јун 28, 2009, 10:08:40 »

Nina,ja glupaca sam smatrala,da je potreban neki dodatak na koji se montiraju ti busaci sa federom  sramotame
Sačuvana

*Perlica*
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јун 28, 2009, 10:22:57 »

nina javi se srce,da nam kazes gde ima tih busaca sto si postavila....
Sačuvana

nina_ns
Global Moderator
Počasni član

Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јун 28, 2009, 10:33:54 »

He, he devojke mogu se kupiti kod nas firma se zove Eurowilt i nalaza se u okolini BG, nemam adresu samo dva broja mobilnog telefona :
063255767; 063255767, imala sam negde njihov katalog, ali ne mogu da ga pronađem sada. Inače oni prodaju alat za pravljenje ukrasa za torte  grin
A takođe se mogu naručiti i
http://www.fmmsugarcraft.com/pages/browse.php?cat=1
http://www.squires-shop.com/ibf/index.php?p=catalog&parent=174&pg=1

Sačuvana

Danijela
Zaslužan član

Van mreže Van mreže

WWW E-mail
« Odgovor #14 poslato: Јун 28, 2009, 11:09:27 »

Tako mi i treba kad sam nikakva domacica   
Sačuvana